EN

FAALİYET ALANLARI

İnşaat


Enerji santralleri inşaatında teknik bilgi ve birikimimizin temelleri 1970’li yıllarda OZG kurucularının, Türkiye’nin büyük ölçekli enerji santrallerinin hayata geçirilmesinde aldıkları aktif sorumluluklara dayanmaktadır; ve akabinde geçen yıllar içinde artan bilgi ve deneyim OZG’nin sağlam temeller üzerinde kurulumunu sağlamıştır. Geçtiğimiz on yılda OZG, 919 MW Bandırma Kombine Çevrim Santrali, 775 MW Deniz Kombine Çevrim Santrali, 450 MW Tufanbeyli Termik Santrali gibi simge projelerin yapımını başarıyla üstlenmesi ile enerji santrallerinin inşasında Türkiye’nin lider firmalarından birisi konumuna gelmiştir. Sahip olduğumuz geniş mühendislik tecrübesi ile, enerji santrallerinin yapımında tam entegre mühendislik, tedarik ve inşaat servisleri sunmak OZG’nin faaliyet ve ihtisas alanını oluşturmaktadır.Tufanbeyli Termik SantraliBandırma Kombine Çevrim SantraliDenizli Kombine Çevrim Santrali

Enerji


OZG, bağlı şirketi Ener Power çatısı altında gerçekleştirilen enerji üretim tesisi yatırımları ile Türkiye'nin özel sektör bazında alanındaki ilk örneklerinden biri olmuştur. Ener Power; 1997 yılında EÜAŞ ile imzalanan sözleşme çerçevesinde 24 MW Van I Dizel Santrali ve 24 MW Van II Dizel Santrali'ni inşa etmiş ve bu tesisleri 8 yıl süreyle kesintisiz işletmiştir. OZG, ortağı olduğu BOREAS Enerji Üretim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak senelik 80 milyon kWh güç üretmesi öngörülen 21,6 MW BOREAS I Enez Rüzgar Enerjisi Santrali'ni tamamlamış ve 2010 yılı ilk çeyreği itibariyle işletmeye almıştır.

Daha fazla bilgi için lütfen www.boreas.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Otomotiv


OZG otomotiv sektörüne 2008 yılında ortağı olduğu ERGENE Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş. ile adım atmıştır. ERGENE, Kırklareli'nde Kırklareli - Merkez ve Lüleburgaz; Edirne'de Edirne - Merkez, Keşan ve Uzunköprü istasyonları olmak üzere toplam beş istasyonu ile periyodik araç muayene işlemlerini T.C. Ulaştırma Bakanlığı'nca belirlenen standartlar doğrultusunda gerçekleştirmektedir.

Tarım


OZG'nin tarım alanındaki yatırımları, OZG'nin tarım alanındaki kuruluşu ENTA’nın kurulması ile 2010 yılında başlamıştır. ENTA, Edirne 'nin Enez bölgesindeki tarlalarında Ziraat 0900 çeşidinde kiraz meyveciliği ve Etrusca, Santa Maria ve Bahribey çeşitlerinde ve armut meyveciliği yapmaktadır. ENTA nın tüm meyve bahçeleri etkin izlenebilirlik ve kontrol sistemleri ile donatılmış olup modern uygulamalarla birlikte dünya sağlık kodekslerine uygun ürünlerin yetiştirilmesi sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen www.entatarim.com adresini ziyaret ediniz.